Menu Zamknij

Sklep z Ziołami Kalanchoe


W naszym sklepie oferujemy przede wszystkim preparaty z żyworódki (Kalanchoe), preparat na zwyrodnienia stawów i kości (Antyosteoporoza), maści ziołowe na liszaje, egzemy, grzybice, oraz preparat do smarowania powiek na ból i zmęczenie oczu (wyciąg z glistnika). Produkty te znajdziesz w kategorii – Kalanchoe.

Jako uzupełnienie oferty proponujemy popularne zioła, przyprawy, suplementy.

Wszystkie produkty z naszej strony znajdą Państwo również w naszym sklepie stacjonarnym w Warszawie ul. Chrobrego 39.


Kalanchoe to zaliczana do rodziny gruboszowatych roślina znana jako żyworódka.

Pochodzi z Madagaskaru, rozprzestrzeniona została także w Azji, Australii na wyspach Oceanu Spokojnego oraz w Ameryce Środkowej.

Polska nazwa rodzajowa pochodzi od nietypowego sposobu rozmnażania się roślin z rodzaju Kalanchoe. Dawniej ten gatunek wraz z kilkoma innymi zaliczany był przez niektórych botaników do rodzaju Bryophyllum (płodnolist), co po grecku oznacza kiełkujący liść i nazwa ta dobrze oddaje sposób rozmnażania się tej rośliny. 

Kalanchoe nazywane jest także żyworódką pierzastą, płodnolistem pierzastym, kielichowym lub briofilum pierzastym. 

Od dziesiątek lat używana jest w ziołolecznictwie i medycynie naturalnej

W mięsistych tkankach rośliny znajdują się między innymi: witaminy (głównie C), sole mineralne (wapń, żelazo, potas, glin, selen, mangan, krzem, miedź), kwasy tłuszczowe (m.in. arachidonowy, stearynowy) i flawonoidy (min. kwercetynę, rutynę). Dzięki nim sok z żyworódki wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne, przeciwwirusowe, przeciwzapalne, lekko znieczulające, ściągające i regenerujące. Uzyskane z niego preparaty (wyciągi, maceraty, surowy sok), wykorzystuje się głównie do leczenia różnego rodzaju chorób skóry, np. trądziku, owrzodzeń, odleżyn, trudno gojących się ran i oparzeń. Właściwości przeciwzapalne, powlekające i regenerujące wykorzystuje się też w leczeniu stanów zapalnych błony śluzowej gardła i jamy ustnej, a także w łagodzeniu objawów nieżytu żołądka i w leczeniu wrzodów układu pokarmowego. Żyworódka pomaga również zwalczyć infekcje górnych dróg oddechowych i łagodzi objawy astmy.

Kalanchoe Pinnata a Kalanchoe Daigremontiana

Obie rośliny mają właściwości lecznicze (żadna nie jest trująca jak podają niektóre źródła), ale Kalanchoe Pinnata ma ich więcej. To dlatego, że jej skład chemiczny jest bogatszy. Ma 2 razy więcej cynku oraz boru i aż 10-krotnie więcej manganu.